ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5257547
*
nr 525 7547
Spegel
Funkis, Slipat glas, höjd: 109
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2008
kl 17:09:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 21:47:19
1
250 kr
17/5 21:31:22
2
150 kr
17/5 21:32:57
2
250 kr
17/5 21:33:41
2
350 kr
19/5 07:07:21
3
600 kr
19/5 09:21:40
4
900 kr
19/5 15:22:43
5
1.000 kr
19/5 17:04:24
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis slipat glas spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 525 7547
Spegel
Funkis, Slipat glas, höjd: 109
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 21:47:19 | 1 | 250 kr |
17/5 21:31:22 | 2 | 150 kr |
17/5 21:32:57 | 2 | 250 kr |
17/5 21:33:41 | 2 | 350 kr |
19/5 07:07:21 | 3 | 600 kr |
19/5 09:21:40 | 4 | 900 kr |
19/5 15:22:43 | 5 | 1.000 kr |
19/5 17:04:24 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis slipat glas spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23